Co. Tyrone & Co. Fermanagh Beef & Sheep Stock Judging Heats Results

21 June 2017

Co. Tyrone & Co. Fermanagh Beef & Sheep Stock Judging Heats Results

Co. Tyrone Beef Results

12-14
1st David Vance, Trillick & District YFC
2nd Joshua Keys, Seskinore YFC
3rd Joanne Clingen, Seskinore YFC
4th Robert Waugh, Derg Valley YFC

14-16
1st Jack Henderson, Trillick & District YFC
2nd Ellen Crawford, Seskinore YFC
3rd Janice Clingen, Seskinore YFC
4th Jack Armstrong, Trillick YFC

16-18
1st Robbie Foster, Derg Valley YFC
2nd Kyle Sawyers, Seskinore YFC
3rd Natalie Burrows, Cappagh YFC
4th Claire Allen, Clogher Valley YFC

18-21
1st Julie-Anne Giles, Seskinore YFC
2nd Kathryn Allen, Clogher Valley YFC
3rd Matthew Wilson, Cappagh YFC
4th Nicola Phair, Seskinore YFC

21-25
1st Robert Keatley, Derg Valley YFC
2nd Judith McKinley, Trillick & District YFC
3rd Peter Smith, Derg Valley YFC
4th Mark Hamilton, Derg Valley YFC

Co Tyrone Sheep Results

12-14
1st Robert Waugh, Derg Valley YFC
2nd Joshua Robinson, Seskinore YFC
3rd Ben Robinson, Seskinore YFC
4th Josh Hamilton, Derg Valley YFC

14-16
1st Melanie Farrell, Clogher Valley YFC
2nd Jamie McCutcheon, Trillick & District YFC
3rd Jack Armstrong, Trillick & District YFC
4th Jack Sterritt, Cappagh YFC
5th Ellen Crawford, Seskinore YFC

16-18
1st Laura Sproule, Trillick & District YFC
2nd James Vance, Trillick & District YFC
3rd Natalie Burrows, Cappagh YFC

18-21
1st William McKelvey, Newtownstewart YFC
2nd Lynsay Hawkes, Seskinore YFC
3rd Matthew Wilson, Cappagh YFC
4th Nicola Phair, Seskinore YFC

21-25
1st Alice Foster, Derg Valley YFC
2nd Jordan Ross, Newtownstewart YFC
3rd Lauren Moore, Derg Valley YFC
4th Judith Mckinley, Trillick & District YFC

Co. Fermanagh Beef Results

12-14
1st Lisa Balfour, Lisballaw YFC

14-16
1st Jill Belfour, Lisballaw YFC

16-18
1st Christopher Belfour, Lisbellaw YFC
2nd Ellen Armstong, West Fermanagh YFC

18-21
1st William Parkinson, Lisbellaw YFC
2nd Craig Cowan, Lisbellaw YFC
3rd Rebecca Ryan, Lisbellaw YFC

21-25
1st Jason Kerr, West Fermanagh YFC
2nd Laura Mayers, Lisbellaw YFC
3rd George Irvine, Kesh YFC

Co Fermanagh Sheep Results

12-14
1st Lisa Belfour, Lisbellaw YFC

14-16
1st Jill Belfour, Lisbellaw YFC

16-18
1st Ellen Armstrong, West Fermanagh YFC
2nd Christopher Belfour, Lisbellaw YFC

18-21
1st William Parkinson, Lisbellaw YFC
2nd Craig Cowan, Lisbellaw YFC
3rd Rebecca Ryan, Lisbellaw YFC

21-25
1st George Irvine, Kesh YFC
2nd Laura Mayers, Lisbellaw YFC
3rd Jason Kerr, West Fermanagh YFC