Co. Down Beef and Sheep Stock Judging Heat Results

15 June 2018

Co. Down Beef and Sheep Stock Judging Heat Results

Beef Results

12 - 14 Age Group

1st Lucy Rodgers, Spa YFC

2nd Cole Hogg, Donaghadee YFC

3rd Scott Boyd, Annaclone and Magherally YFC

4th Paige Kennedy, Donaghadee YFC

 

14 – 16 Age Group

1st Daniel Ross, Newtownards YFC

2nd Anna Clements, Spa YFC

3rd Lauren McMurray, Annaclone and Magherally YFC

4th Matthew Connor, Spa YFC

 

16 – 18 Age Group

1st Danielle Connolly, Spa YFC

2nd Nicola Mitchell, Annaclone and Magherally YFC

3rd Matthew Chambers, Annaclone and Magherally YFC

4th Carys Martin, Ballywalter YFC

 

18 – 21 Age Group

1st Emma Rogers, Spa YFC

2nd Hannah Shaw, Spa YFC

3rd Scott Cromie, Annaclone and Magherally YFC

4th Lisa Burrows, Spa YFC

 

 

21 – 25 Age Group

1st TIE – Nicola Edgar, Spa YFC

Erinn Gregg, Spa YFC

2nd David Young, Spa YFC

3rd Matthew Patterson, Spa YFC

 

25 – 30 Age Group

1st James Carlisle, Spa YFC

2nd David Dodd, Spa YFC

3rd Stuart Cromie, Annaclone and Magherally YFC

4th Craig Carlisle, Spa YFC

 

Sheep Results

12 - 14 Age Group

1st Scott Boyd, Annaclone and Magherally YFC

2nd Paige Kennedy, Donaghadee YFC

3rd William McMurray, Annaclone and Magherally YFC

4th Cole Hogg, Donaghadee YFC

 

14 – 16 Age Group

1st Anna Clements, Spa YFC

2nd Daniel Ross, Newtownards YFC

3rd Adam Cairns, Annaclone and Magherally YFC

4th Liam Doyle, Annaclone and Magherally YFC

 

16 – 18 Age Group

1st Danielle Connolly, Spa YFC

2nd Nicola Mitchell, Annaclone and Magherally YFC

3rd Carys Martin, Ballywalter YFC

4th Zoe Warden, Newtownards YFC

 

18 – 21 Age Group

1st Scott Cromie, Annaclone and Magherally YFC

2nd Richard Kennedy, Ballywalter YFC

3rd Callum Nelson, Ballywalter YFC

4th Hannah Shaw, Spa YFC

 

21 – 25 Age Group

1st Nicola Edgar, Spa YFC

2nd Neil McMinn, Rathfriland YFC

3rd Timothy Savage, Annaclone and Magherally YFC

4th Joy Dalzell, Newtownards YFC

 

25 – 30 Age Group

1st Michael Woodrow, Spa YFC

2nd Samuel McConnell, Spa YFC

3rd John Alexander Edgar, Spa YFC

4th TIE – James Carlisle, Spa YFC

David Dodd, Spa YFC