RESULTS - Beef & Sheep Stock Judging, Co Londonderry

5 June 2019

RESULTS - Beef & Sheep Stock Judging, Co Londonderry

Well done to everyone to who took part in the Beef & Sheep Stock Judging Heat in Co Armagh.

Results for Beef are as follows:

Age Group 12-14

1st: Harry Walker, Moneymore YFC

2nd: Tom Patterson. Dungiven YFC

3rd: Anna Taylor, Coleraine YFC

4th: Jack Kennedy, City of Derry YFC

Age Group 14-16

1st: Francesca Boyd, Coleraine YFC

2nd: Ivanna Strawbridge, Coleraine YFC

3rd: Rebecca Nicholl, Dungiven YFC

4th: Harry Wallace, Moneymore YFC

Age Group 16-18

1st: Joyce Allen, Moneymore YFC

2nd: Jake Robinson, Moneymore YFC

3rd: Lewis Gregg, Garvagh YFC

4th: Christopher Black, Garvagh YFC

Age Group 18-21

1st: Dylan Walker, Moneymore YFC

2nd: Claire Holmes, Curragh YFC

3rd: Maxine Smyth, Coleraine YFC

4th: Christopher Bell, Moneymore YFC

Age Group 21-25

1st: Sam Patterson, Dungiven YFC

2nd: Cathy Holmes, Curragh YFC

3rd: Gordon Crochett, City of Derry YFC

4th: Claire Nevin, Coleraine YFC

Age Group 25-30

1st: James Purcell, Dungiven YFC

2nd: Robert Sloan, Kilrea YFC

3rd: David Oliver, Dungiven YFC

4th Melissa Sloan, Kilrea YFC

 

Results for Sheep are as follows:

Age Group 12-14

1st: Alex Lamont, Coleraine YFC

2nd Molly Atchison, Coleraine YFC

3rd: Tom McCorkell, City of Derry YFC

4th: Stephanie Millar, Coleraine YFC

Age Group 14-16

1st: Harry Smyth, Dungiven YFC

2nd: Eva Gordon, Garvagh YFC

3rd: John Baird, Dungiven YFC

4th: Rebecca Nicholl, Dungiven YFC

Age Group 16-18

1st: Christopher Black, Garvagh YFC

2nd: Luke Norris, Coleraine YFC

3rd: Rachel Boyce, Garvagh YFC

4th: Lewis Gregg, Garvagh YFC

Age Group 18-21

1st: Claire Holmes, Curragh YFC

2nd: Megan Patterson, Dungiven YFC

3rd: Dione Stewart, Kilrea YFC

4th: Alistair Black, Garvagh YFC

Age Group 21-25

1st: Joanne Smyth, Coleraine YFC

2nd: Sam Patterson, Dungiven, YFC

3rd: Cathy Holmes, Curragh YFC

4th: Ruth Adams, Coleraine YFC

Age Group 25-30

1st: James Purcell, Dungiven YFC

2nd: David Oliver, Dungiven YFC

3rd: Ian Brown, Moneymore YFC

4th: Melissa Sloan, Kilrea YFC