RESULTS - Beef & Sheep Stock Judging Finals

4 July 2019

RESULTS - Beef & Sheep Stock Judging Finals

Well done to everyone who took part in the Beef and Sheep Finals.

Results are as follows:

Beef Stock Judging Finals Results

Age Group 12-14

1st: Penni Martin, Artana YFC

2nd: Anna Taylor, Coleraine YFC

3rd: Jack Kennedy, City of Derry YFC

4th: Tom Patterson, Dungiven YFC

Age Group 14-16

1st: Ryan Erskine, Gleno Valley YFC

2nd: Jonathan Lemon, Ballywalter YFC

3rd: Francesca Boyd, Coleraine YFC

4th: Thomas Kerr, Trillick & District YFC

Age Group 16-18

1st: Mark McNeill, Kilraughts YFC

2nd: Christopher Black, Garvagh YFC  

3rd: Lewis Gregg, Garvagh YFC

4th: Danielle Connolly, Spa YFC

Age Group 18-21

1st: Hannah Shaw, Spa YFC

2nd: Claire Holmes, Curragh YFC

3rd: Lisa Burrows, Spa YFC

4th: Rachel Smith, Moycraig YFC & Emma Rodgers, Spa YFC

Age Group 21-25

1st: Iain Wilson, Gleno Valley YFC

2nd: Gordon Crockett, City of Derry YFC

3rd: Cathy Holmes, Curragh YFC

4th: Robert Chesney, Ballywalter YFC

Age Group 25-30

1st: Margaret Little, Cookstown YFC

2nd: Christine Maybin, Lisnamurrican YFC

3rd: David Dodd, Spa YFC

4th: Christina McCollam, Lylehill YFC

 

Sheep Stock Judging Finals Results

Age Group 12-14

1st: James Patton, Ballywalter YFC

2nd: Steven Mitchell, Annaclone & Magherally YFC

3rd: Allister Crawford, Seskinore YFC

4th: Molly Atchison, Coleraine YFC

Age Group 14-16

1st: Allistair Sands, Annaclone & Magherally YFC

2nd: Alexander Mitchell, Annaclone & Magherally YFC

3rd: Thomas Jamison, Kilraughts YFC

4th: Joshua Keys, Seskinore YFC

Age Group 16-18

1st: Danielle Connolly, Spa YFC

2nd: Stuart Adams, Lisnamurrican YFC

3rd: Lewis Gregg, Garvagh YFC

4th: Nicola Mitchell, Annaclone & Magherally YFC

Age Group 18-21

1st: Claire Holmes, Curragh YFC

2nd: Samuel McMurray, Annaclone & Magherally YFC

3rd: Hannah Shaw, Spa YFC

4th: Laura Patterson, Holestone YFC

Age Group 21-25

1st: Cathy Holmes, Curragh YFC

2nd: Lynsay Hawkes, Seskinore YFC

3rd: Joanne Smyth, Coleraine YFC

4th: Claire Young, Spa YFC

Age Group 25-30

1st: David Dodd, Spa YFC

2nd: Andrew Ritchie, Ballywalter YFC

3rd: Jimmy Carlisle, Spa YFC

4th: Peter Alexander, Glarryford YFC